Zaznacz stronę
Kreatywny Piątek, rozwijaj kreatywność i pomysłowość

Techniki kreatywne są mocno promowane. Jednak niewielu wie, że są tylko wisienką na torcie. Pomysły owszem wygenerujesz, ale nie wydobędziesz z nich głębi.

Aby podnieść jakość pomysłów, złapać głębię problemu, zrozumieć kontekst, korzystaj z zanurzania się w nowe zagadnienie. „Total Immersion” jest metodą, która pozwala wejść całym sobą w temat, którym się zajmujesz.

Przechodząc ze Sprzedaży do Marketingu, przechodziłam ze świata cyfr i analiz do świata wyobraźni, słowa i emocji. Diametralna zmiana. Potrzebowałam TOTAL IMMERSION.

❣ Co to oznaczało dla mnie?

Przeczytałam wszystkie katalogi nagród Effie. Pościągałam katalogi najlepszych kampanii marketingowych ze Stanów i UK. Przestudiowałam materiały z festiwalu reklam z Cannnes Lions.

Na półce mam takie dziwactwa jak Reżyseria spotów reklamowych, Druk DTP czy Jak pisać scenariusz.

Bez tego zanurzenia i ekstremalnego poznania tematu, nie masz od czego odbić swoich pomysłów. Żadne techniki kreatywne nie pomogą.

Ćwiczenie na dziś: zanurz się po uszy w wybranym przez siebie obszarze. Może to być temat, w którym działasz, może to być nowe zagadnienie.

Zapraszam na #KreatywnyPiątek. Dzisiaj o 10:00. Link: https://lnkd.in/eTfDhjt. Opowiem o zanurzaniu się, moich doświadczeniach i tipach jak robić to szybko i niedrogo.