Trendy służą innowatorom do tworzenia nowych rozwiązań i wprowadzania ich w życie, bo innowacje to wdrożone pomysły. Jakie innowacje wprowadzałam bazując na trendach? Między innymi automatyzację pracy z wykorzystaniem Sztucznej Inteligencji (SI).
Dokładnie w 2018 roku, kiedy większość osób ją krytykowała i straszyła, że zabierze pracę milionom osób. Pracowałam nad 15 projektami, a wyniki testów wykorzystania SI w praktyce pokazały, że jej wykorzystanie zwiększa satysfakcję z pracy.
Odkrycie nowych możliwości jakie daje Sztuczna Inteligencja w miejscu pracy sprawiła, że zyskałam zmotywowane cztery zespoły, które na początku naszej pracy wykazywały skrajną niechęć do SI!
Przykład nieudanego projektu z wykorzystaniem trendów? Sustainable Design Toolkit wdrożony w 2019 roku. Przez dwa lata nie rezonował z dużymi firmami, które głośno podkreślały swoje zaangażowanie w tworzenie zrównoważonego biznesu.
Po dwóch latach sprzedaży konceptu jeden z banków dopiero zainteresował się tematem, kiedy ESG stało się wymogiem w branży finansowej. Ekspertka tego banku sama stwierdziła, że Booster of Innovation wszedł z pomysłem Sustainable Design Toolkit dwa lata zanim topowe firmy w Polsce zajęły się tym tematem.
Wyczucie potrzeb rynku i klientów jest ważne, bo sama znajomość trendów nie będzie wystarczająco przekonująca. Wracając do raportów, poniżej opisuję jak pracuję z trendami według ośmiu kategorii.