Zaznacz stronę

Projektowanie Innowacji jest atrakcyjnym obszarem rozwojowym, pozwala wybić się z codziennych zajęć. Jednak obok sexy warsztatów, warto na stałe wpisać sesję kreatywnego tworzenia pomysłów w oparciu o Sustainable Design.

Kreatywność lubi ograniczenia

Zrównoważony Rozwój to właśnie łamanie dotychczasowych schematów, w jakich poruszał się biznes. Wielu osobom wydaje się, że działa odpowiedzialnie. Jednak odpowiedz sobie na poniższe pytania:

Jak często prezentacje Pitchingowe zawierają element Exit Design, czyli zespół zaprojektował recycling innowacji?

Jak często zadajesz sobie pytanie o tworzenie innowacji napędzanych tylko zieloną energią?

Jak często myślisz o ograniczeniu odpadów dla nowych rozwiązań?

No właśnie! Jak często?

Nie chodzi o biczowanie się, ale o świadome projektowanie innowacji przyjaznych dla środowiska. Będąc na etapie sesji kreatywnej łatwiej jest tworzyć pomysły i weryfikować ich wykonalność. Jednak bez elementu refleksji o wpływie na środowisko, będziemy tworzyć rozwiązania, które będę pogrążać naszą planetę.

Każdy jest kreatywny!

Kreatywne myślenie potrzebuje ograniczeń. Siedząc nad pustą kartką nawet najbardziej kreatywnej osobie ciężko jest wymyśleć pomysł. Wydaje nam się, że nie jesteśmy kreatywni. Każdy jest kreatywny! Jeśli nie tworzysz z łatwością pomysłów, oznacza to tylko dwie rzeczy: potrzebujesz treningu oraz narzędzi, które wzmocnią i rozwiną Twoją kreatywność. Sustainable Design Cards są właśnie takim narzędziem, które narzuca ramy tworzenia pomysłów. Spróbuj i daj się pozytywnie zaskoczyć, ile pomysłów jesteś w stanie wygenerować. Kiedy dodasz swoje wyzwanie i wybierzesz inspirację, wtedy pomysły sypią się z rękawa.

No alt text provided for this image

Sustainable Design Cards by Booster of Innovation

Na bazie doświadczenia w projektowaniu innowacji i prowadzonych projektów opracowałam zestaw kart, które ułatwiają zespołom tworzenie innowacji z uwzględnieniem wyzwań Zrównoważonego Biznesu. Moją rolą jako projektanta i osoby moderującej grupę, jest ułatwienie zespołowi generowania pomysłów. Nic tak nie otwiera głów, jak nieoczywiste wyzwania. Sustainable Design Cards by Booster of Innovation to sposób na szybki warsztat generowania pomysłów. W zestawie znajduje się 60 kart z inspiracjami. Wybierasz te, które odpowiadają Twojemu wyzwaniu. Nie musisz pracować z wszystkimi kartami. Chodzi o dopasowanie się do wyznwania, branży, czy kontekstu.

No alt text provided for this image

Warsztat Espresso Meeting

Jeśli chcesz poznać metodę Kreatywnego Generowania Pomysłów z wykorzystaniem Sustainable Design Cards zapraszam do kontaktu. W tracie dwugodzinnego warsztatu wypracujemy wiele niestandardowych pomysłów. Będąc w biegu, realizując wiele projektów równocześnie, trudno oderwać się od schematu i złapać świeże spojrzenie. Warsztaty Espresso Meeting łączą w sobie efekt synergii – wiedzę i doświadczenie Twojego zespołu z nowymi narzędziami, które wybijają z utartych sposobów działania. Espresso Meeting to także rozbicie procesu Innovation Design na szybkie spotkania, aby krok po projektować innowacje.

No alt text provided for this image

Espresso Meeting to inspirujący warsztat

Warsztat Espresso Meeting składa się z trzech części. Część pierwsza, część inspiracyjna, pokazuje najnowsze trendy w obszarze Zrównoważonego Rozwoju. I nie chodzi o ograniczenia (np. wyzwania ONZ jak Zero Głodu, Zero Biedy). Chodzi o szersze spojrzenie na Odpowiedzialny Biznes. Druga część, kompaktowe warsztaty – szykuj się na serię intensywnych 15 minutowych ćwiczeń, bo nasz mózg uwielbia działać pod presją czasu. Trzecia część, podsumowanie, wspólna dyskusja i refleksja. Na co dzień nie mamy czasu porozmawiać ze sobą, a to świetna okazja do poznania innego punktu widzenia. Zrównoważony Biznes, to także zrównoważone relacje. Espresso Meeting właśnie ma na celu odkrycie siły wspólnej dyskusji. Bo w innowacjach nie chodzi tylko o tworzenie disruptive innovations, ale o odkrywanie kropek, ich selekcję i połączenie na nowo.